1ο βραβείο Διάκρισης στον Πανελλήνιο Μαθητικό Οικονομικό Διαγωνισμό του ΕΑΠ σε 3 μαθήτριές μας

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του 2ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού που πραγματοποίησε στις 27-02-2024 με θέμα «Η ιδέα του επιχειρείν στην Α΄γυμνασίου».

Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν συνολικά 517 μαθητές/τριες της Α’ Γυμνασίου από 62 Γυμνάσια της χώρας και μόνο 67 μαθητές/τριες έλαβαν το Βραβείο Διάκρισης για την πρώτη (1η) καλύτερη επίδοση. Πρόκειται για τους/τις μαθητές/τριες που συγκέντρωσαν 15/15 ορθές απαντήσεις στις ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής.

Οι μαθήτριες του σχολείου μας που βραβεύονται με το 1ο Βραβείο Διάκρισης είναι οι: Θεοδώρα Πατέρα (Α3), Ερίσα Τσέλα (Α4) και Δήμητρα Φλίγκου (Α4).

Συγχαίρουμε θερμά τις μαθήτριές μας και τις ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!

Συγχαίρουμε και τις καθηγήτριές τους, κ. Νικολέτα Τσιαντάκη και κ. Αγορίτσα Ζάρα, που ανέλαβαν την προετοιμασία τους!