O Θε-ΤΑΛΩΣ συναντά τα e-trikala

Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε στην πλατεία Ρήγα Φεραίου η δράση «Ο Θε-ΤΑΛΩΣ συναντά τα e- trikala», μια γιορτή δημιουργίας και ψηφιακών δεξιοτήτων για μαθητές/τριες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, όπου ανθρωπιστικές και θετικές επιστήμες συναντούν την εκπαιδευτική ρομποτική, τις εφαρμογές STEAM, τα εικαστικά, τη μουσική, την αστρονομία, τις θετικές επιστήμες και τις τέχνες.

Σ’ αυτή τη γιορτή δώσαμε το παρόν με 6 εργασίες μαθητών/τριών που παρουσιάστηκαν με τη βοήθεια video, 3 στην κατηγορία των ψηφιακών αφηγήσεων, 2 στην κατηγορία των καλλιτεχνικών δημιουργιών και 1 στην κατηγορία των εικαστικών.

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες από την εκδήλωση και παρακολουθήστε τα video μας.

Κατηγορία: Ψηφιακές αφηγήσεις

Τίτλος: «Η ζωή και η θυσία του Ταγματάρχη Δημητρίου Πούλιου»

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Γαρυφαλλιά Βαϊοπούλου, Ευάγγελος Κίτος

Κατηγορία: Ψηφιακές αφηγήσεις