Συμμετοχή του σχολείου μας στη 17η Μαθητική Αθλητική Συνάντηση

Αθλητικές εκδηλώσεις
Την Κυριακή 14 Απριλίου 2024 πραγματοποιήθηκε στο αθλητικό κέντρο «Καρακούσης» η 17η Μαθητική Αθλητική Συνάντηση που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια «Αθηνά». Μαθητές και μαθήτριες από Γυμνάσια της πόλης των Τρικάλων αγωνίστηκαν σε 3 αθλήματα, στο ποδόσφαιρο, στο μπάσκετ και στο βόλευ. Το σχολείο μας έλαβε μέρος με ομάδα ποδοσφαίρου junior αγοριών (Α' Γυμνασίου) και ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών (Γ' Γυμνασίου) και κατέλαβαν και οι δυο ομάδες την 3η θέση. Την απονομή στους νικητές ποδοσφαίρου junior αγοριών έκανε ο διευθυντής μας, κ. Ευάγγελος Κίτος. Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές μας για την εξαιρετική τους εμφάνιση καθώς και τους προπονητές τους και εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας, κ. Σιούτα Ευάγγελο και κ. Οικονόμου Νικόλαο.