Αθλητικό πνεύμα και χρυσό μετάλλιο για το σχολείο μας στο «3×3 Schools»

Την Παρασκευή 8-3-2024 η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και υπό την αιγίδα του Δήμου Τρικκαίων πραγματοποίησε στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο την εκπαιδευτική δράση που αφορούσε τη μπασκετική παραλλαγή 3×3.

Το σχολείο μας συμμετείχε με 24 συνολικά μαθητές/τριες (12 αγόρια και 12 κορίτσια) και η παρουσία των 6 ομάδων που δημιουργήθηκαν ήταν εξαιρετική και από πλευράς αθλητικής επίδοσης και από πλευράς ήθους.

Μάλιστα η ομάδα των κοριτσιών αποτελούμενη από τις μαθήτριες Μαντζάνα Ιωάννα, Γεωργάκη Αναστασία, Καππά Στέλλα, Μπαϊρακτάρη Ευαγγελία και Βούρδα Ιωάννα κατέκτησε την 1η θέση νικώντας όλες τις αντίπαλες ομάδες και έφερε την κούπα στο σχολείο μας!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και πάντα επιτυχίες!

Υπεύθυνος δράσης: ο εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Ευάγγελος Σιούτας