Κοπή βασιλόπιτας

Την ημέρα της εορτής των Τριών Ιεραρχών, εκτός των άλλων εκδηλώσεων, οι μαθητές και μαθήτριες του 2ου Γυμνασίου Τρικάλων έκοψαν την παραδοσιακή Αγιοβασιλόπιτα, η οποία, όπως και τα δώρα που τη συνόδευαν, ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Τους ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε Καλή Χρονιά σε όλη τη σχολική μας κοινότητα.

Οι τυχεροί μαθητές ανά τμήμα που κέρδισαν το φλουρί και από μια δωροεπιταγή αξίας 15 Ευρώ ήταν:

Αντωνίου Σπυρίδων (Α1), Κορδάμπαλος Παναγιώτης (Α2), Μπακράτσα Βάια-Ραφαηλία (Α3), Φλίγκου Δήμητρα (Α4), Ζωιτσάκος Πασχάλης (Β1), Κυπριδάκη Σουζάνα (Β2), Παπαγιαννούλας Γεώργιος (Β3), Τσαματσούλη Κωνσταντίνα (Β4), Ζιάνης Χρήστος-Ερμής (Γ1), Κωνσταντούλα Κλεοπάτρα (Γ2), Πέτρου Νικόλαος (Γ3) και Χάψα Κωνσταντίνα (Γ4).