Ευχαριστήριο στον εκδοτικό οίκο ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ για τη δωρεάν διάθεση εικοσιένα (21) συλλεκτικών βιβλίων της Άλκης Ζέη

Ευχαριστούμε θερμά τον εκδοτικό οίκο ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ για τη δωρεάν διάθεση εικοσιένα (21) συλλεκτικών βιβλίων της Άλκης Ζέη για τη δράση που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας το σχολικό έτος 2022-23 με αφορμή τα 100 χρόνια από τη γέννηση της συγγραφέα.

Τα συλλεκτικά βιβλία δόθηκαν στην βιβλιοθήκη του σχολείου και τιμητικά στους μαθητές και στις μαθήτριες που συμμετείχαν στην δράση, καθώς και στις εκπαιδευτικούς κ. Ευαγγελία Τριάντου και κ. Αλεξάνδρα Δάντσικα που συμβούλεψαν και καθοδήγησαν την ομάδα. Η κίνηση αυτή επιβραβεύει την προσπάθεια των μαθητών μας και προωθεί την φιλαναγνωσία.

Η εργασία των μαθητών/τριών μας φιλοξενείται και στην επίσημη ιστοσελίδα για τη συγγραφέα Άλκη Ζέη.