Αρχική σελίδα ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ - ΜΑΘΗΤΩΝ - ΕΚΠΑΙΔEΥΤΙΚΩΝ

Σύνδεση μέλους

Δημοσκόπηση

Πόσο συχνά επισκέπτεστε τις σελίδες του σχολείου;

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ - ΜΑΘΗΤΩΝ - ΕΚΠΑΙΔEΥΤΙΚΩΝ PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 18 Μάρτιος 2020 15:37

Τρίκαλα 18 Μαρτίου 2020

Στα πλαίσια της επικείμενης εξ’ αποστάσεως εκπαίδευσης  στάλθηκε σήμερα SMS με το οποίο ζητάμε από τους γονείς των μαθητών να μας αποστείλουν επίσης  ηλεκτρονικά,  στοιχεία  που θα περιλαμβάνουν υποχρεωτικά το  ονοματεπώνυμο του μαθητή, το τμήμα στο οποίο ανήκει  και το ηλεκτρονικό του ταχυδρομείο (email) μέχρι την Πέμπτη 19 Μαρτίου και ώρα 09:00, ώστε να καταχωρηθούν στο   πληροφοριακό σύστημα  myschool.

Για τον καλύτερο συντονισμό η  αποστολή των στοιχείων θα γίνει ανά τάξη στα email:

Για τον τρόπο με τον οποίο θα πραγματοποιηθεί η εξ΄ αποστάσεως εκπαίδευση θα υπάρξει συνεχής ενημέρωση στα email των μαθητών, στην ιστοσελίδα μας http://2gym-trikal.tri.sch.gr και στο λογαριασμό του σχολείο  στο facebook (2ο Γυμνάσιο).

Αν δεν έχετε ηλεκτρονικό υπολογιστή ή σύνδεση στο διαδίκτυο θα ειδοποιηθείτε για τις ενέργειες που θα ακολουθήσουν. Προς το παρόν πρέπει να καταχωρηθούν τα  στοιχεία των ηλεκτρονικών ταχυδρομείων (email)  των μαθητών.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν χρειάζεται να προσθέσουμε επιπλέον άγχος στις δύσκολες αυτές στιγμές.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή απορία σας τηλεφωνήστε στο 24310 28775 ή στείλτε μήνυμα στο

mail@2gym-trikal.tri.sch.gr

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ:

- Έχουν καταχωρηθεί το προσωπικό τους email (το οποίο πρέπει να παρακολουθούν τακτικά) στο πληροφοριακό σύστημα myschool.

- Για τις ενέργειες που θα ακολουθήσουν θα ενημερωθούν βήμα – βήμα προσεχώς.

- Όλη η διαδικασία θα γίνει εξ’ αποστάσεως (χωρίς άγχος και πίεση) με τη βοήθεια της υπηρεσίας και του σχολείου.

- Πρέπει να είναι άμεσα προσβάσιμοι μέσω σταθερού ή κινητού τηλεφώνου.

Ευάγγελος Β. Κίτος

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 18 Μάρτιος 2020 16:01

Copyright © 2024 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ. Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος.
Το Joomla! είναι Ελεύθερο Λογισμικό, που διατίθεται βάσει της Άδειας GNU/GPL..

Επισκεψιμότητα