Επίσκεψη του Διευθυντή Β/θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων στο 2ο Γυμνάσιο – 20/10/2022

Το 2ο Γυμνάσιο Τρικάλων επισκέφθηκαν σήμερα το πρωί ο Διευθυντής Β/θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων Δρ. Αλέξανδρος Καπανιάρης και ο Προϊστάμενος Εκπαιδευτών Θεμάτων κ. Νικόλαος Παπακωνσταντίνου.

Αφού ενημερώθηκαν από τη διεύθυνση για τη λειτουργία του σχολείου, κατέγραψαν τα προβλήματα προκειμένου να συμβάλλουν στην επίλυσή τους. Ακόμη, ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου λαμβάνοντας γνώση των δράσεων που γίνονται τα τελευταία χρόνια στο Γυμνάσιό μας.

Τέλος, ο διευθυντής της Δ/θμιας παρουσίασε στο σύλλογο διδασκόντων τις προτεραιότητες της Δ.Δ.Ε. Τρικάλων και συνομίλησε με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Ευελπιστούμε στην αγαστή συνεργασία και την υποστήριξή του.